Neden Malta ?

Neden Malta'da İngilizce Eğitimi ?

Neden Malta Dil Okulları?


neden malta

Neden Malta'da Dil Eğitimi?

Neden Malta? Neden Malta'da İngilizce dil eğitimi? Neden Malta dil okulları? Gün geçtikçe popülaritesi artan bir ülke olan Malta adası, Anglosakson geleneği ve Avrupalı olmanın harmanını, Akdeniz kültürü ve konukseverliği ile birleştirerek ziyaretçilerine sunmaktadır. İngilizce konuşan ülkelerin topluluğu olan İngiliz Uluslar Topluluğunun en eski üyelerinden biri olan Malta 'da en önemli gelir kaynakları İngilizce dil eğitimi ve Turizm'dir. Bu sebeple Malta hükümetini Malta dil okulları ve turizm işletmeleri üzerinde çok büyük baskı ve kontrolleri bulunmaktadır. Bu yüzden de Malta'da eğitim kurumlarının kaliteleri çok yüksektir.

Aynı zamanda İngilizce dil eğitimi alınabilecek diğer ülkelerle karşılaştırıldığında Malta, her zaman en "Ekonomik" seçenek olarak karşımıza çıkmaktadır. 31 Mart 1979'da İngiltere'den bağımsızlığını kazanan Malta'nın resmi dili İngilizce ve Maltaca'dır. İki dil de, anayasada resmi dil olarak kabul edilmiştir. 200 yıla yakın bir süre İngiltere'nin sömürgesinde kalmasından dolayı İngilizce ve İngiliz Kültürü, televizyonlardan gazetelere, soldan akan trafiğinden hukuk sistemine kadar ağırlığını her alanda hissettirmektedir. Malta 'nın en önemli özelliği ve Türkiye'de popüler olmasının sebebi 30 yılı aşkın süredir eğitim veren ingilizce dil okullarıdır.

Dünya çapında ağa sahip olan bir çok okulun aynı zamanda Malta'da da dil okulları bulunmaktadır. 7000 yıla yakın sömürge tarihi ile bir çok hükümetin boyunduruğu altında kalmış Malta'da tarih ve tatil iç içe yaşanmaktadır. Turistik yapısı ile 400,000 nüfuslu Malta'ya yaz aylarında 2 milyon turist gelmektedir. Farklı ülkelerden gelen öğrenciler, dil eğitimlerinin yanı sıra, İngilizce konuşan halk ve yarısından fazlası İngiltere'den gelen turistlerle de pratik yapabilmektedir.

Neden Malta sorusunun asıl cevapları

Kaliteli Dil Okulları

kaliteli malta dil okullarıMalta hükümeti, uzun yıllar boyunca diğer devletlerle ikili diyaloglar kurarak, Malta'yı Akdeniz'de İngilizce dil okullarının merkezi haline getirmiştir. Bu sebeple, Malta dil okulları üzerindeki kontrolleri ve baskıları çok fazladır. Eğitim kalitesini standartların üstünde tutabilmek için sürekli çalışmaktadırlar.

En Kolay Vize

türklere-en-kolay-vizeİngiltere, Amerika ve Avustralya'daki dil okulları ile karşılaştırıldığında ingilizce dil eğitimi için en kolay vize alınabilen ülkedir. Malta dil okulları için vize işlemleri hakkında daha detaylı bilgilere Malta vizesi sayfamızdan ulaşabilirsiniz.

Sıcak İklimi

malta sıcak iklimiMalta'nın iklimi Akdeniz iklimi olduğu için, yıl boyunca ılıman hava hakimdir ve yaz ayları sadece 3 ay ile sınırlı değildir. Nisan ayından Ekim ayının sonuna kadar yaz sezonun devam etmektedir. Havanın ılımalığı ve sıcak iklim pozitif etkisiyle yurtdışı dil okulu olarak Malta'da ingilize dil eğitimi tercih edenlere ingilizce kursu ile tatili aynı anda yapabilme imkanı vermektedir.

Sıcak Kanlı İnsanları

malta sıcak kanlı insanlariMalta bir Akdeniz ülkesi olduğu için insanları cana yakın ve sıcak kanlıdır. İnsanlar arasında, din, ırk, kültür ayrımı yapılmamaktadır ve aynı zamanda çok güvenli bir ülkedir. Ülkenin sıcak kanlı yapısı rahatlıkla iletişim kurulmasını ve ingilzice eğitimi için çok gerekli olan pratiği yapabilmek için gerekli olan ortamı sağlamaktadır.

Türkiye en yakın Yurtdışı Dil Okulları

Türkiye en yakın Yurtdışı Dil OkullarıMalta, Türkiye'ye yakın olduğu için hem ulaşım süresi daha kısadır hem de ulaşım ücreti daha ekonomiktir. Kış aylarında gidiş dönüş uçak biletleri 250 - 300 Euro arasındadır.

En Ekonomik Dil Okulları

en ucuz yurtdışı dil okullarıMalta'da dil eğitimi ve konaklama ücretleri diğer ülkelerle kıyaslandığında daha ekonomiktir. Yaz aylarında bir tatil cenneti olmasından ve yoğun talepten dolayı fiyatlarda artışlar gözükmektedir ama yinede karşılaştırılma yapıldığında Malta dil okulları her zaman en ekonomik seçenek olarak karşımıza çıkmaktadır.

Benzer Damak Tadı

malta benzer damak tadiMalta'da, Türkiye'den gelip Türk damak tadını aramak yerine çok popüler Türk restoranlarında yemek yiyebilir, uydu yayınlarından isterseniz Türk televizyonlarını izleyebilirsiniz.

Detaylı bilgi için "Telefonunuzu Bırakın" Sizi Arayalım!

Hemen Bilgi İste!