IELTS Kursu

Malta'da IELTS

IELTS Kursu

International English Language Testing System

International English Language Testing System (IELTS) , adayların İngilizce yeterliliğini ölçen Türkiye’de bazı okulların hazırlık muafiyet sınavları ve İngiltere, Amerika, Malta, Kanada, Avustralya, İrlanda ve Yeni Zelanda’daki yüksek öğretim kurumlarına kabul için gerekli olan sınavdır. IELTS’in geçerliliği 2 yıl olmasına rağmen bazı üniversiteler 5 yıla kadar kabul ederler.

IELTS Academic ve General Training olmak üzere iki birimden oluşmaktadır. Genel birim göçmenlik başvuruları için, akademik birim ise eğitim amaçlı başvurularda kullanılır. Sınav başvurusu yaparken bu ayrıntıya dikkat etmek gerekir.

IELTS’in toplam süresi 2 saat 45 dakikadır. Sınav okuma, yazma, konuşma ve dinleme konular üzerine dil yeteneğini ölçer.

IELTS sonucunda adaylar puanlarına göre 1’den 9’a kadar bir sonuç alırlar.

9 : Expert User : Alınabilecek en yüksek sonuçtur. Dil üzerinde tam hakimiyeti gösterir.
8 : Very Good User : Yüzeysel hatalar dışında kişinin dil hakimiyeti iyi düzeydedir.
7 : Good User : Kişinin dil hakimiyeti, bazı durumlarda oluşabilecek hatalar dışında iyi düzeydedir.
6 : Competent User : Bazı durumlarda çeşitli yanlış anlamalar ve hatalar görülebilir. Kişi yabancısı olmadığı konularda rahatlıkla konuşabilir, konuyu anlayabilir.
5 : Modest User : Kişi hata yapmaya müsait olmasına rağmen konunun genel hatlarını anlayabilir. Dil üzerinde kısmi hakimiyet söz konusudur.
4 : Limited User : Kişinin uzman olduğu konularda dahi dil hakimiyeti limitlidir.
3 : Extremely Limited User : Kişi sadece çok iyi bildiği konuları anlayıp ifade eder. İletişimde zorluk yaşar.
2 : Intermittent User : Kişi acil ihtiyaçlarını karşılayacak kadar dil bilgisine sahiptir. Anlamada zorluk çeker.
1 : Non User : Kişinin dil bilgisi birkaç kelime ile sınırlıdır.

Malta’da IELTS kursları genel dil kurslarına göre daha küçük gruplarla ve daha yoğun programlardır. Kurs bitiminde Malta Chamber of Commerce Enterprise tarafından yapılan IELTS sınavına girilir. Alınan sınav sonucu tüm dünyada geçerlidir.

Malta’da her okulun uyguladığı IELTS sınavına hazırlık programları birbirinden farklıdır. Bazı okullarda kursun belli başlangıç tarihleri mevcutken , bazı okullarda ise dilediğiniz bir tarihte kursa başlayabilirsiniz yada, sabah programlarında İngilizce programlarını takip ederken, öğleden sonraki programlarda IELTS Sınav Hazırlık Kursuna katılabilirsiniz.

Malta Fotoğrafları Malta Fotoğrafları Malta Fotoğrafları Malta Fotoğrafları Malta Fotoğrafları

Detaylı bilgi için "Telefonunuzu Bırakın" Sizi Arayalım!

Hemen Bilgi İste!