Malta'da Ulaşım

Malta'da Ulaşım

Otobüs: Merkez otobüs terminali Valletta’da bulunur ve Malta’nın her yerine buradan seferler mevcuttur. Yaz aylarında otobüs seferleri daha fazladır ve saat sabah 05.30'dan gece 23:30'a kadar sefer yapılamktadır. Otobüsler Malta'nın eğlence bölgesi Paceville'de saat 03:00'e kadar merkezi bölgelere hizmet verir.

Otobüs biletini sürücüden ya da otobüs terminallerinden temin edebilirsiniz. Dilerseniz günlük bilet alır tüm gün boyu o bileti kullanırsınız, dilerseniz de kısa mesafe bileti alıp tek geçiş yaparsınız. Uzun süre Malta'da kalacaksanız aylık veya 3/6 aylık otobüs kartı almanızı tavsiye ederiz.

Araba Kiralama: Malta'da birden fazla araç kiralama şirketi mevcuttur. Örneğin Europacar, EuroRental, Avis ve Hertz ve bunların dışında da Malta’ya ait yerel şirketler bulunmaktadır. Araç kiralarının fiyatı yaklaşık 20 €'dan başlayıp 35€'ya kadar çıkar. Avrupanın genelinde olduğu gibi Malta'da da trafik kurallarına riayet etmek gerekir, aksi takdirde polisler ciddi cezalar uygulamaktadır. Emniyet kemeri kullanmama, şehir içi ve şehir dışı hız kurallarını aşma, vs. Malta polisinin affetmediği suçlardır. Malta'da trafik soldan akar ve genelde ara sokaklarda tek yön trafik vardır.

Bisiklet Kiralama: Malta’da bisiklet kiralama olanağı da mevcuttur fakat adada bu kültür yaygın değildir. Araçların yoğunluğu nedeniyle bisiklet kullanmak tehlikeli olabilir.

Taksi: Malta'da taksiler farklı sistemde çalışır. Hem ücreti 10 €'dan başlayan fiyatlarla hemde dolmuş sistemiyle çalışırlar. Havaalanından taksiyle gideceğiniz bölgeye ulaşmak için pazarlık yapabilirsiniz. Ayrıca St. Julians bölgesinde bulunan taksi dolmuş sistemiyle de ulaşımınızı hem daha ucuza hemde kısa sürede tamamlamanızı sağlayabilirsiniz.

Fayton: Valletta’da faytonların fiyatı 20 € civarındadır. Yolculuğa başlamadan önce fayton sürücüsüyle pazarlık yapmalı ve fiyatı sabitlemelisiniz. Yaklaşık 40 dakika süren eşsiz fayton keyfini yaşamanızı tavsiye ederiz.

Malta Fotoğrafları Malta Fotoğrafları Malta Fotoğrafları Malta Fotoğrafları Malta Fotoğrafları

16 Malta Dil Okulu, 144 farklı İngilizce Kurs seçeneği

Hemen Bilgi İste!