Malta'ta Dil Eğitimi

Sıkça Sorulan Sorular

Malta Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

1) Malta’da dil eğitimi almak için vize almamız gerekiyor mu?

Malta, 01.Mayıs.2004 yılında Avrupa Birliği’ne tam üye olmuştur .Bu nedenle Malta’ya Schengen vizesi ile giriş yapılmaktadır .Vize için gerekli tüm detayları Malta Vizesi sayfamızda bulabilirsiniz.

2) Yeşil pasaportum var. Malta’da dil eğitimi almak için vize almam gerekiyor mu?

Yeşil pasaportla Avrupa Birliği ülkelerine vizesiz gitme hakkınız vardır. Bu nedenle Malta’ya da yeşil pasaport ile vizesiz giriş yapabilirsiniz.

3) Vize başvurusunu nasıl yapacağım?

Dilokuluamlta.com danışmanları tüm vize formlarınızı sizin adınıza doldurur ve tüm vize işlemlerinizi sizin adınıza takip eder. Sizin vize başvurunuz için gerekli evrakların tamamı Dİlokulumalta.com eğitim danışmanları tarafından size iletilir.

4) Vize başvurum için Malta Konsolosluğuna gitmem gerekiyor mu?

Türkiye'nin neresinde olursanız olun vize başvurunuz Dilokulumalta.com danışmanlarınız tarafından yapılır. Dilokulumalta.com tarafından yapılan vize başvurularında öğrencileirmizin Malta Konsolosluğuna gitmesi gerekmemektedir. Ve herhangi bir mülakat yoktur. Bazı firmalardan aracılığı ile yapılan başvurularda Konsolosluk öğrenciyi şahsen görmek istemektedir.

5) Malta’nın resmi dili nedir?

Malta’ca ve İngilizce olmak üzere iki resmi dile sahip ülkelerden bir tanesidir. Turizm ülkesi olduğu için İngilizce tüm Malta halkı tarafından yaygın bir şekilde kullanılmaktadır.

6) Malta’nın para birimi nedir?

Malta 01 Ocak 2008'de Avrupa Birliğine üye olmuştur. Malta'da 01 Ocak 2008'den itibaren daha önce geçerli olan Malta Lirası yerine Euro kullanılmaktadır.

7) Malta’da dil eğitimi almak için en uygun dönem hangisidir?

Malta turistik bir ada ülkesidir.Bir yandan eğitim alırken diğer yandan tatilini değerlendirmek isteyenler için yaz ayları oldukça uygun bir dönem olmaktadır . Fakat tercihiniz daha ekonomik ve sakin bir ortam ise kış ayları çok daha uygun olmaktadır Malta’da okullar 1 yılı, 3 dönem olarak kategorilendirmişlerdir:

- Kış Sezonu (düşük sezon)
- Bahar Sezonu (orta sezon)
- Yaz Sezonu (yüksek sezon)

Adından da anlaşıldığı üzere Düşük Sezon, fiyatların en ucuz olduğu kış dönemini; Yüksek Sezon ise fiyatların en yüksek olduğu yaz sezonunu belirtmektedir.

8) Malta’ya ulaştığımız zaman bizi havaalanından kim karşılayacak?

Malta Havaalanı’nda sizi, okullarımızı temsil eden yetkili kişiler karşılayacaktır. Ayrıca Malta polis işlemleri ve Havaalanı prosedürleri hakkında krokiler ve gerekli oryantasyon eğitimi DİLOKULUMALTA ofislerimizde siz gitmeden verilecektir.

9) Malta’da bir sorunla karşılaştığımızda bize kim yardımcı olacak?

DİLOKULUMALTA olarak en çok övündüğümüz yanımız, 7/24 bize ulaşabileceğiniz acil arama hattıdır. Her türlü sorununuzda bizimle iletişime geçebilir, gerekli çözüm ve bilgileri bizden alabilirsiniz. Ayrıca her türlü sorununuzda çalıştığımız okulların ilgili departmanlarından sorunlarınızın çözümü için bilgi alabilirsiniz. Ayrıca bizi aradığınız ve bilgilendirdiğiniz zaman, okulların ilgili departmanlarına sizin adınıza bilgi verilecektir. Bunun yanı sıra her okulun 7/24 ulaşabileceğiniz acil durumlarda iletişime geçebileceğiniz acil durum hatları mevcuttur.

10) Hangi tür konaklamayı önerirsiniz?

Aile yanı konaklama , bir ülkenin kültürünü öğrenme ve daha fazla pratik yapma şansı olduğu için diğer konaklamalara göre daha faydalıdır . Fakat rahatlığına biraz daha düşkün kişilerin ; okul yurtları , ve apart daireleri tercih etmesinde fayda vardır.

11) Aile Yanı Konaklamayı tercih ettim fakat aileyle anlaşamadığım taktirde ne yapabilirim?

Aile yanı konaklamanız DİLOKULUMALTA tarafından değiştirilecek ve en kısa zamanda size uygun bir aile bulunduğu takdirde yeni ailenizin yanına yerleştirileceksiniz.

12) Malta’da 3 aylık dil eğitimi almak istiyorum fakat Malta’ya gittiğim zaman dil kursu süremi uzatmayı düşündüğüm taktirde ne yapabilirim?

Sizin isteğiniz doğrultusunda dilediğiniz kadar kurs sürenizi uzatabilirsiniz, bu konuda bizi bilgilendirdiğiniz zaman kurs sürenizi uzatmanız konusunda DİLOKULUMALTA olarak desteğimiz devam edecektir.

13) Kursların belirli bir başlangıç tarihi var mıdır?

Malta’ da kurs başlangıç tarihleri her pazartesi olmaktadır. Bazı programların başlangıç tarihleri değişiklik göstermektedir. Bunlar; Sınavlara hazırlık kursları ( TOEFL, IELTS, Cambridge Exam, yaz okulları ), Akademik dönemli kurslardır.

14) Malta’ da eğitim alabileceğim minimum süre nedir?

Malta’ da 2 hafta ile 1 yıl arasında istediğiniz süre kadar eğitim alabilmektesiniz. 4,8,12 haftalık spesifik programlar yanı sıra 7,9,11 haftalık süreler için de eğitim alabilirsiniz.

15) Malta’ da eğitim alabileceğim minimum süre nedir?

Kısa süreli kurslar (2 veya 3 hafta)
Genel İngilizce Kursları
Yoğun İngilizce Kursları
Mesleki Dil Kursları
Akademik Yıl Kursları
Yaz Okulları
İş İngilizcesi Kursları
Öğretmenler İçin TEFL Kursları
Özel Amaçlı Kurslar
Sınavlara Hazırlık Kursları ( IELTS, TOEFL, Cambridge Exam)

16) Hiç İngilizce bilmiyorum, ne kadar sürede intermediate seviyesine gelebilirim?

İngilizce öğrenmek, kişilere göre değişiklik gösteren bir konudur o nedenle siz ne kadar çok girişken ve de eğitiminiz konusunda ciddi olursanız İngilizce öğrenmeniz de o kadar etkili, hızlı ve kısa süreli olacaktır. Ortalama olarak en az 6 ay içerisinde intermediate seviyesine ulaşabilirsiniz. Bu konuda bizim tavsiyemiz dersler haricinde günlük ve düzenli olarak tekrar yapılması ve derste öğrenilenlerin o gün içerisinde pratik yaparak pekiştirilmesidir.

17) Dil okullarına kayıt olmak için gerekli şartlar nelerdir?

Dil okullarına kayıt olmak için yaş, mezuniyet ve dil seviyesi zorunluluğu gözetilmez ve dil öğrenmek, kendini geliştirmek isteyen herkes bu programlara katılabilir. Dil okullarına kayıt olmak için bir yaş sınırlaması olmamakla birlikte, genellikle programlar 8 - 13 / 13 - 18 / 18 ve üzeri yaşlar olmak üzere gruplandırılmıştır.

18) Dil kurslarına kayıt olabilmek için ne kadar süre önce başvuru yapmalıyım?

Kayıt işlemlerimiz normal şartlar altında maximum 3 hafta sürmektedir. Ama yaz aylarındaki yoğunluğu da göz önüne alarak en az 1-2 ay önceden DİLOKULUMALTA'ya başvuru yapmanız yeterli olacaktır..

19) Okul yurdunu tercih ettiğim zaman yurtta mutfak ve mutfak malzemeleri mevcut mu?

Okul yurtlarında ortak kullanımda olan mutfak ve tüm mutfak gereçleri ve malzemeleri mevcuttur. Ortalama olarak 1 aylık mutfak masrafınız kişiye göre 150 Euro civarındadır. Bu rakam ortalama tavsiye edilen rakam olup kişilerin harcama alışkanlıklarına göre değişebilmektedir. Yurt konaklamayı tercih eden öğrencilerimize, yaşam, yemek, ulaşım, aktivite masrafları içerisinde olmak üzere aylık 500 - 600 Euro arasında bir bütçe önermekteyiz.

20) Malta’daki dil okulları sertifika veriyor mu? Veriyorsa bu sertifikalar geçerli midir?

Malta’da anlaşmalı olduğumuz dil okullarımızın hepsi sertifika vermektedir. Ayrıca anlaşmalı olduğumuz dil okullarımız Malta Eğitim Bakanlığı tarafından onaylanmıştır ve okullar FELTOM (Federation of English Language Teaching Organizations of Malta ) üyesidir. Bunun yanı sıra okulların birçoğu dünya çapında şubeleri olan okullardır. Genellikle birçok dil okulu da İngiltere merkezli okulların şubeleridir ve verdikleri sertifika dünya çapında geçerliliğe sahiptir.

21) Bir yurtdışı eğitim firması olmadan,dil okuluna kayıt yaptıramaz mıyım? Bunun avantaj ve dezavantajları neler olabilir?

Doğal olarak yurtdışı eğitim firmalarının size önereceği okullara aracı kullanmadan direk olarak kendiniz kayıt yaptırabilirsiniz. Fakat bu, hem sizin hem de okulun işlemlerini zorlaştıracak ve işlemlerinizin uzamasına neden olacaktır ayrıca DİLOKULUMALTA promosyonlarından ve kampanyalarından faydalanamayacaksınız. Bu nedenle dil okullarına bir yurtdışı eğitim acentesi aracılığı ile kaydolmanız size birçok avantaj sağlayacaktır:

* Profesyonel Destek

Eğer İngilizceniz yeterli değilse ,gitmeyi düşündüğünüz dil okulu ile iletişim kurmanız çok zor olacaktır ya da dil okulu ile aranızda yanlış anlamadan kaynaklanan sorunlar doğacaktır. Bu nedenle güvenilir bir yurtdışı eğitim firması ile yurtdışına gitmeye karar verdiyseniz firma, amacınıza ve bütçenize en uygun okulu seçebilir ve böylece yanlış seçimden kaynaklanan sorunları yaşamamış olursunuz. Bunun yanı sıra danışman firmanız, tüm dil okulu kayıt işlemlerinizi ve yazışmalarınızı sizin adınıza ücretsiz olarak yapacak ve bu konuda uzman oldukları için işlemleriniz hızlanacak ve kayıt aşamanızı kolaylaştıracaktır.

*Vize İşlemlerinde Kolaylık

Eğitim danışmanınız size uygun bir dil okulu seçip kaydınızı yaptırdıktan sonra en önemli aşama olan vize aşamasında size en etkili yardımı yapacaktır. Çünkü eğitim danışmanları vize konusunda uzman ve deneyimlidirler. Vize başvuru formlarınızın en doğru ve etkin şekilde hazırlanmasını ve vize işlemlerinizin sağlıklı bir şekilde sonuçlanmasını sağlamakla görevlidirler. DİLOKULUMALTA, vize işlemlerinizi ilk elden takip eder ve sonuçlandırır. Malta vizesi ile ilgili detaylı bilgileri http://www.dilokulumalta.com/malta-vizesi.aspx sayfamızda bulabilirsiniz.

* Ücretsiz Eğitim Danışmanlığı

DİLOKULUMALTA, öğrencilerin tercihlerine ve bütçesine uygun dil okulu, konaklama ayarlanması ve vize takibi için ücretsiz danışmanlık hizmeti vermektedir. Bu nedenle doğrudan okula başvurmak yerine DİLOKULUMALTA'ya kaydınızı yaptırdığınız taktirde ,hem doğrudan kaydolduğunuzda ödeyeceğiniz miktar dışında hiçbir ek ödeme yapmazsınız, hem de okul kayıt ve vize işlemlerinizi sorunsuz halledebilirsiniz. En önemlisi, yurtdışında eğitiminizi tamamlayana kadar da DİLOKULUMALTA’nın profesyonel desteğini de almaya devam edersiniz Tabi, birde yılın belli zamanlarında yapılan kampanyalardan faydalanarak, okulların liste fiyatlarının da altındaki eğitim ücretlerinden de faydalanabilirsiniz. Kampanya detayları için lütfen eğitim danışmanınız ile temasa geçiniz.

22) Okul ücreti haricinde ekstra bir ücret var mı?

Okul ücretleri haricinde sadece ulaşım ücretleri size aittir. Bunun haricinde herhangi bir ücret talep edilmemektedir. En ekonomik ulaşım ücretleri için lütfen "Ekonomik Uçak Bileti" sayfasına bakınız

23) Uçak biletimi nasıl temin edeceğim?

İstediğiniz takdirde, ekonomik uçak bileti için DİLOKULUMALTA sizin adınıza ekonomik bilet ayarlayacaktır. En ekonomik ulaşım ücretleri için lütfen "Ekonomik Uçak Bileti" sayfasına bakınız.

24) Dil kurslarına katıldığımız zaman İngilizce bilgimizi neye göre belirliyorlar?

Dil kursuna başlayacağınız ilk gün, seviye tespit sınavına girersiniz ve sınıfınız, bu sınav sonucunda belli olur. Böylece seviyenize uygun bir kurdan dil eğitimi almaya başlarsınız.

25) Malta’da dil kursumun yanında part-time çalışma olanağım var mı?

Malta bilindiği üzere turizm cennetidir. Bunun yanı sıra da dünyanın ikinci büyük dil eğitim merkezi olması nedeniyle özellikle yaz sezonunda çok sayıda öğrenci akınına uğramaktadır. Bu sebeple turizm sezonunda part-time çalışabilme olanağı bulabilirsiniz. Kış sezonunda turizm sezonu durağan olduğu için çalışabilme şansınız çok azdır. Ayrıca bilmeniz gereken Malta'da yasal olarak çalışma izniniz bulunmamaktadır. Yaz sezonlarında oluşan işgücü eksikliği yüzünden çalışmanızda genel olarak bir sakınca yoktur.

26) Harçsız pasaport alabilir miyim?

Üniversite öğrencileri DİLOKULUMALTA’dan aldıkları kayıt yazısı ile harçsız pasaport alabilirler.

27) Malta’da sağlık sigortası kapsamı nelerdir?

Yurtdışı Seyahat Sağlık Sigortasının kapsamlarını ve detaylarını sağlık sigortası sayfamızdan öğrenebilirsiniz.

28) Malta’da konaklamalardan okula ulaşım nasıl sağlanmaktadır?

Bazı konaklamalar okullara yürüyüş mesafesinde bulunmaktadır.Bazılarında ise okul servisi okullardan konaklamalara ya da konaklamalardan okullara ücretsiz servis hizmeti vermektedirler. Bunların da olmadığı durumlarda ise Malta’da her güzergah için otobüs bulunmaktadır .Güzergah yerleri ve saatlerini Malta'da Ulaşım sayfamızdan öğrenebilirsiniz.

Malta Fotoğrafları Malta Fotoğrafları Malta Fotoğrafları Malta Fotoğrafları Malta Fotoğrafları

16 Malta Dil Okulu, 144 farklı İngilizce Kurs seçeneği

Hemen Bilgi İste!