Malta İklimi

Günlük, Aylık, Yıllık Malta Hava Durumu
Anasayfa > Malta Nerede

Malta'nın İklimi


malta hava durumu iklimi

Malta İklimi

Malta iklimi, yazları ortalama 30 - 35 derece civarında kışları ise ortalama 10 - 12 derece civarında seyreder. Tipik bir Akdeniz iklimine sahip Malta bir ada ülkesi olmasından dolayı denizden çok etkilenir. Malta iklimi genel olarak güneşlidir. Yaz aylarında Malta'da günlük ortalama güneşli saatler 12 saat civarında iken, kış aylarında 5/6 saate kadar düşer.

Malta'da yaz ayları sıcak, kuru ve çok güneşlidir. Yaz aylarında gündüz sıcaklıkları denizden gelen meltemler ile serinlesede, nem oranı Akdenizin etkisiyle oldukça yüksektir.

Malta'da İlkbahar ve Sonbahar ayları yaza göre daha serindir. Sadece mevsim normallerinin dışında Afrika'dan gelen Scirocco rüzgarı yüksek sıcaklık ve neme sebebiyet verir.

Malta'da kış ayları genellikle ılık geçer. Nadiren, kuzey ve kuzeydoğu Avrupadan gelen soğuk hava dalgaları ile hava soğuyabilir.

Yıllık yağmur oranı 568 mm gibi az bir değerdedir. Malta ılıman iklimi sayesinde kış aylarında bile denize girmeye elverişli olabilir. Plaj sezonu ise Nisan ortasından Ekimin sonuna kadar devam etmektedir.

Malta Hava Durumu

Malta Hava durumunu haftalık, 15 günlük ve aylık olarak sitemizden takip edebilirsiniz.

MALTA Hava Durumu

Malta'da Ay Ay Tahmini Hava Durumu

Aşağıdaki tabloda, 1985 yılından günümüze aylık hava durumlarına göre Malta'da yaşanan ortalama sıcaklıklar verilmiştir. Bu tabloya göre, Malta'da kış mevsiminde - Aralık, Ocak ve Şubat aylarında - hava durumu ortalama 10 derece civarında seyretmektedir. Mart, Nisan ve Kasım aylarında hava durumu ortalama 17 derece civarında seyretmektedir. Mayıs başından itibaren Ekimin sonuna kadar ise yaz sıcaklıkları hissedildiği için Malta'da denize girilebilir.

Malta Deniz Suyu Sıcaklığı

Aşağıdaki tabloda, Malta'da aylık bazda ortalama deniz suyu sıcaklıkları gösterilmektedir. Malta'ya dil eğitimi için giderken valizinizi gideceğiniz aylardaki hava durumuna göre hazırlamanızı tavsiye ederiz.

Detaylı bilgi için "Telefonunuzu Bırakın" Sizi Arayalım!

Hemen Bilgi İste!