Malta Blog

DilokuluMalta.com
Anasayfa > Malta Blog > Malta ve Schengen Vizesinde Değişiklik
 • 15

  AĞU
  malta vizesi

  Malta Vizesinde Önemli Değişiklik

  Avrupa Birliğine üye olan ve Schengen vizesi statüsünde olan Malta için vize prosedürü 25 Eylül 2014 tarihinde değişiyor. Malta vizesinde yapılan son değişiklik sadece Malta için değil tüm Avrupa Birliğine üye olan ve Schengen vizesi veren tüm ülkeler için geçerli olacak.

  Schengen Vizesinde Biometrik Dönem

  25 Eylül 2014 tarihinden itibaren Malta'da eğitim alacak öğrencilerden sadece bazılarını kapsayacak olan değişiklikler şöyle;

  1. İlk defa Schegen Vizesi alacaklar ve daha önce Schengen Vizesi almış fakat parmak izi taraması yaptırmamış ve Biometrik fotoğraf çektirmemiş öğrenciler Vize Başvuru Merkezine şahsen giderek vize başvurusu sırasında hazır bulunacaklarıdr.

  2. Bahsi geçen vize Schengen C tipi vizedir. C tipi vize, kalış süresi toplamda 90 gün ile sınırlandırılmış vize türüdür.

  3. Malta'da dil eğitimi için vizeye başvuracak öğrenciler içinde Malta vize prosedürü değişmiş ve 90 güne kadar Malta Dil Okuluna kayıt yaptıran öğrencilerin 25 Eylül 2014 tarihinden itibaren Malta Vize Başvurusunda parmak izi taraması ve biyometrik fotoğraf çekimi için şahsen başvuru yapması gerekmektedir.

  4. Malta'da dil eğitimi için 91 gün ve üstü bir süre için Malta Dil Okuluna kayıt yaptıran öğrenciler yukarıdaki değişikliklerden muaf tutulmakta ve vize başvurusu için Malta Vize Başvuru Merkezlerine şahsen başvuru yapmasına gerek yoktur. DilokuluMalta.com ve Advance Yurtdışı Eğitim olarak Malta Konsosluğu tarafından özel tanına "Accredited Agency" belgesi ile Malta Dil Okuluna 91 gün ve üstü kayıt yaptıran tüm öğrencilerimizin Malta vize başvuruları öğrenciler adına bizim tarafımızdan ücretsiz olarak gerçekleştirilmekte ve öğrencilerin Malta Vize Başvuru Merkezlerine veya Malta Konsolosluğuna gitmelerine gerek bulunmamaktadır.

  4. 25 Eylül 2014 tarihinden sonra ikinci bir kez Schengen vize başvuru yapacaksanız veya ikinci bir kez Malta'da dil eğitimi için Malta vizesine başvuracaksanız vize başvurusu sırasında tekrardan parmak izi taraması ve biometrik fotoğraf çekimi yapılmasına gerek olmayacağı için şahsen bulunmanıza gerek yoktur. İkinci kez başvurularda yetkili acenta olarak sizin adınzıa vize başvurularınızı yapabiliriz.

  By: DilokuluMalta.com|Yeni, Promotion |2 Yorum|

16 Malta Dil Okulu, 144 farklı İngilizce Kurs seçeneği

Hemen Bilgi İste!